Kompanija Schneider Electric nastavlja da podržava talentovane studente i Elektrotehnički fakultet

0

Kompanija Schneider Electric, lider u digitalnoj transformaciji upravljanja energijom i automatizaciji, u okviru dugogodišnje saradnje sa fakultetima organizovala je SMARTUP, takmičenje za studente Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu.

U takmičenju su mogli da učestvuju svi studenti završnih godina osnovnih studija, modul Energetika, kao i studenti master studija Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, koji su projektovali elektroinstalacije za objekte budućnosti. Na projektni zadatak odgovarali su koristeći softver za projektovanje elektroinstalacija EcoStruxure Power Design kompanije Schneider Electric, a za najbolji tim nagrada je stručna praksa u kompaniji gde će biti u prilici da u radu sa mentorima steknu praktično iskustvo.

Konstantnim ulaganjem u znanje i kvalitet Schneider Electric želi da ukaže na značaj generacija koje dolaze i da pokaže studentima šta je sve moguće uraditi praktično, pored teorijskog znanja. Kroz takav pristup studenti se osnažuju da svoje znanje pokažu na primenjivim rešenjima.

Ksenija Karić direktorka kompanije Schneider Electric Srbija i Crna Gora i Milo Tomašević dekan i redovni profesor Elektrotehnickog fakulteta u Beogradu

„Naša kompanija neguje dugogodišnju saradnju sa Elektrotehničkim fakultetom kroz donacije opreme i stipendije. Jasno nam je da na ovaj način ulažemo u budućnost naše nauke i privrede, kao i da olakšavamo i unapređujemo obrazovanje naših budućih kolega“, istakla je Ksenija Karić, direktorka kompanije Schneider Electric Srbija i Crna Gora, i dodala da će podrška studentima i u budućnosti biti važan deo kompanijskih poslovnih ciljeva.

Pored organizovanja takmičenja, kompanija je Elektrotehničkom fakultetu u Beogradu obezbedila opremu za Laboratoriju za relejnu zaštitu, relej za linijsku diferencijalnu zaštitu na srednjem naponu, tipa Easergy P3L30. Ovaj tip zaštite bazira se na komunikaciji između dva uređaja na dva kraja energetskog voda. Ovu opremu će na vežbama koristiti studenti četvrte godine osnovnih studija na modulu Energetika.

 „Veoma je važno da se studenti na vreme upoznaju sa opremom koju će, nakon diplomiranja, koristiti u svakodnevnom radu. Zahvalan sam Schneider Electric-u na već tradicionalnoj saradnji i procesu stipendiranja, kojim našim studentima otvaraju nove vidike i mogućnosti i čine korak napred u osnaživanju naših budućih stručnjaka“, rekao je dr Milo Tomašević, dekan i redovni profesor Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu.

U Srbiji Schneider Electric ima i Razvojni centar koji okuplja više od 1000 stručnjaka iz oblasti energetike i računarstva. Za studente tih profila, tačnije studente druge, treće, četvrte godine akademskih ili master studija tehničkih odeljenja na Prirodno-matematičkom i Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu, kao i Eletrotehničkog i Matematičkog fakulteta u Beogradu, Razvojni centar je u martu pokrenuo novi ciklus stipendiranja. Odabrani studenti imaju priliku da razmenjuju znanja i iskustva direktno sa mentorima i da svoje formalno obrazovanje primene na praktičnim primerima, a osim stipendije, biće im pružena mogućnost da svoju karijeru započnu u Razvojnom centru kompanije Schneider Electric.

Share.

Leave A Reply